Zabawy cz. II

By dobrze się bawić z dzieckiem nie potrzeba drogich zabawek, wystarczy odrobina kreatywności...

Każde dziecko lubi być w ruchu, wliczając w to bycie przenoszonym czy podrzucanym. Niestety, wielu rodzicom brakuje wyobraźni kiedy ciągną swoje dzieci za ręce czy nogi albo podrzucają pod sufit. Nie należy jednak rezygnować z zabaw np. w samolocik, byle tylko dziecko było pewnie trzymane np. pod ramiona. Inna zabawa z dzieckiem w ruchu to wykorzystanie dużej zabawki-wywrotki czy nawet… wanienki, którą można ciągnąć po pokoju z dzieckiem w środku.

Kolejnym niedrogim zakupem, który na pewno nie będzie wyrzucaniem w błoto pieniędzy jest piłka. Może to być np. piłeczka gumowa albo miniaturka piłki nożnej, które doskonale sprawdzają się np. na trawnikach. Warto jednak pobawić się także z dzieckiem w domu. Dobrze sprawdzają się miękkie, piankowe piłeczki. Oczywiście bawiąc się z dzieckiem należy uważać, by nie próbowało jeść takiej piłki. Zabawy mogą polegać np. na toczeniu czy rzucaniu piłki bądź na pierwszych próbach jej kopania.

Zastanawialiście się państwo jak urozmaicić kąpiel dziecku? Spróbujcie dać mu do zabawy plastikowe kubeczki lub małe doniczki (najlepiej by niektóre były z dziurkami) . Przelewanie wody to super zabawa, w dodatku niezwykle rozwijająca. Odważniejsi rodzice powinni spróbować tej samej zabawy poza wanienką. Próba wspólnego picia herbatki prawdopodobnie skończy się mokrym bałaganem, ale na pewno dostarczy dziecku wiele zabawy.

cdn.

Polecane tematy